Project Managerzy Media4U certyfikowani przez IPMA

Rozwój project managementu w biznesie jest dynamiczny – zmieniają się technologie i same projekty, dlatego szkolenia i certyfikacja stały się w firmach swoistym must have. Projekty e-commerce wymagają od managera solidnego zaplecza, szczególnie w momencie gdy jest odpowiedzialny za specyfikację liczącą blisko 200 stron i zarządza wielotysięcznym budżetem.

Branże nowoczesnych technologii to obszar coraz bardziej wymagający, a dyscyplinę zarządzania projektami definiuje multitasking, gdzie liczy się merytoryka, poprawność procedur i czynniki psychologiczne.  Kompetencje techniczne to jedno, ale na efekt mają wpływ także zdolności jak asertywność i umiejętności menedżerskie pracowników. Zarządzający projektami w Media4U uzyskali certyfikaty International Project Management Association (IPMA). – Egzamin sprawdzał praktyczną i teoretyczną wiedzę, która znajduje przełożenie w codziennej pracy. Weryfikował umiejętność analizowania i zarządzania ryzykiem w projekcie, prowadzenia dokumentacji oraz m.in. stopień asertywności. Nacisk położony był również na zarządzanie budżetem – mówi Karol Kowalik, Project Manager Media4U. Wśród osób, które otrzymały certyfikaty są pracujący na co dzień z klientem korporacyjnym jak i zarządzający wdrożeniami komercyjnymi.

Cieszymy się, że do grona osób certyfikowanych IPMA dołączyły nowe osoby z firmy Media4U. Certyfikacja IPMA jest ważnym krokiem w rozwoju osobistym Project Managera stanowi bowiem odniesienie nie tylko do poziomu wiedzy, ale również umiejętności i kompetencji. I jest to jedyny system certyfikacji, w którym prowadzony jest assesment center dla doświadczonych Project Managerów. Certyfikaty IPMA, wydawane w języku polskim i angielskim, ważne są na całym świecie. mówi Wioletta Kastrau, Dyrektor ds. rozwoju produktów i usług IPMA Polska.

Codzienna aktywność osób zarządzających projektami w Media4U obejmuje obecnie prowadzenie lub wspieranie rozwoju około 50 projektów. Około 20% z nich to nowe, znajdujące się w fazie analizy lub developmentu. Są one zróżnicowane ze względu na stopień złożoności i rodzaj platformy. Rozwiązania e-commerce, jakie realizuje firma to zarówno strony www jak i rozbudowane serwisy sprzedażowe funkcjonujące na rynku międzynarodowym. Pełen cykl wdrożenia determinują potrzeby klienta i ich przełożenie na pracę zespołu projektowego – programistów, testerów, grafików a także osób zajmujących się marketingiem. Analiza biznesowa, obszerna dokumentacja, zarządzanie ryzykiem i sprawne koordynowanie pracy różnych komórek firmy – to zaledwie wycinek tego, za co odpowiedzialny jest w firmie. Project manager działający w obszarze e-commerce musi połączyć wiedzę merytoryczną, często z zakresu programowania, analityki z umiejętnościami miękkimi.  Uzyskanie przez pracowników Działu Wdrożeń certyfikatów IPMA jest potwierdzeniem umiejętności, jakie pracujący w nim Project Managerowie nabyli podczas swojej dotychczasowej praktyki prowadzenia projektów i współpracy zarówno z klientami jak i zespołami projektowymi. Jest ono również gwarancją, że nasi pracownicy posiadają wszystkie niezbędne kompetencje techniczne, ale też behawioralne, potrzebne do sprawnego nadzorowania prac projektowych, co potwierdzili zdanym egzaminem certyfikacyjnym – mówi Agnieszka Pałaszyńska, Dyrektor ds. Wdrożeń Komercyjnych w Media4U.

 

 

Dodaj komentarz