Poznaj swojego szefa. Media4U na Politechnice Łódzkiej.

Trwa czwarty sezon wykładów eksperckich organizowanych przez ICT Polska Centralna Klaster. Media4U dołączyło do grona ekspertów prowadzących wykłady w ramach poszczególnych spotkań.

Spotkanie inauguracyjne, pod nazwą „Poznaj swojego nowego szefa” odbyło się 14 marca. Analogicznie do poprzedniej edycji, miało charakter wykładu związanego z wymaganiami stawianymi przez pracodawców w branży IT. Media4U reprezentował IT Department Manager – Michał Gwóźdź. Wraz z przedstawicielami innych firm z branży IT z regionu łódzkiego, należącymi do Klastra ICT, opowiadał o oczekiwaniach firmy względem nowych pracowników. Szczególny nacisk położono na kompetencje miękkie, których rozwijanie jest istotne dla osób dopiero rozpoczynających pracę w branży. Po prezentacji rozpoczęła się sesja pytań, podczas której studenci aktywnie włączyli się w dyskusję. Z ich perspektywy spotkanie z przedstawicielem firmy to nie tylko możliwość zdobycia ciekawej wiedzy, ale również poznanie ścieżki kariery prelegenta, co może mieć wpływ na obranie własnej drogi na rynku pracy. Najczęściej pytano o wymagania pracodawców w branży IT, wsparcie i ścieżki rozwoju w firmie oraz proces wdrażania nowych pracowników w standardy firmy. Studentów interesowały testy merytoryczne, jakie przechodzą kandydaci oraz to, czy dla pracodawcy bardziej liczy się doświadczenie, czy wykształcenie przyszłego pracownika.

– Pomysł organizacji Wykładów Eksperckich zrodził się na spotkaniu Zespołu Zadaniowego ds. Strategii Rozwoju i Promocji Klastra ICT. Pomysłodawcą projektu jest Pani Justyna Sowińska z firmy CERI International. Głównym założeniem projektu jest pokazanie studentom rynku pracy w branży ICT. Studenci w ramach cyklu wykładów zapoznają się z technologiami używanymi w firmach, metodologiami realizowania projektów oraz innymi aspektami pracy – mówi Mateusz Gawroński, koordynator IV sezonu Wykładów Eksperckich.

Rynek pracy w sektorze IT jest tak nasycony, a jednocześnie tak różnorodny, że warto poznać go możliwie najlepiej, wręcz oswoić. Inicjatywa, w której bierzemy udział jest doskonałym punktem wyjścia dla wzajemnych korzyści na linii przyszły pracownik – pracodawca. Skracamy dystans, wypracowujemy wspólny język i pokazujemy możliwości rozwoju.  – podkreśla Emilia Wiśniewska, specjalistka ds. marketingu Media4U.

Korzyści z włączenia się Media4U w projekt dostrzegają również organizatorzy – Cieszymy się, że przedstawiciel firmy Media4U uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Poznaj swojego nowego szefa” podczas pierwszego Wykładu Eksperckiego 4 sezonu i będzie również obecny na ostatnim spotkaniu tego cyklu. Udział różnych firm w takich spotkaniach pozwala na poznanie wielu perspektyw, zwłaszcza, że firmy uczestniczące w Klastrze ICT mimo, że działają w tej samej branży zajmują się bardzo często zupełnie innymi jej segmentami – dodaje Gawroński.

Czwarty sezon wykładów eksperckich realizowanych w semestrze letnim obejmuje 8 prelekcji, zaplanowanych w okresie od 14 marca 2018 r. do 23 maja 2018 r. Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej wspiera działania w zakresie promocji wykładów, które są prowadzone przez przedstawicieli przedsiębiorstw z Klastra, w Centrum Technologii Informatycznych PŁ (CTI, budynek B19, ul. Wólczańska 217/223) w środy od godziny 15.15. Harmonogram wykładów eksperckich dostępny jest na: https://www.p.lodz.pl/pl/wyklady-eksperckie-na-pl-po-raz-czwarty

Wykład zamykający cykl, w dniu 23 maja poprowadzi Maciej Wierzbicki, Computer System & Networking Department Manager Media4U. Temat, jaki podejmie – „Twój serwer www Twoją twierdzą – współczesne wektory zagrożeń” nieustannie zyskuje na znaczeniu, warto poznać go bliżej.

 

 

 

Dodaj komentarz