Pizza w piątek to… „świetny weekendu początek”

My, Polacy, jak przystało na prawdziwych Włochów, uwielbiamy pizzę! Podobno aż 96% z nas jada pizzę, a 73% je ją przynajmniej raz w miesiącu. Kuchnia włoska preferowana jest przez 81% społeczeństwa, a pizzerie królują wśród najpopularniejszych lokali gastronomicznych. Także zamawiając jedzenie na wynos, najczęściej wybieramy pizzę (40%)*.

A jak jest wśród pracowników Media4U? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, przeprowadziliśmy w firmie “profesjonalne badania ankietowe”, w których wzięło udział 90 zatrudnionych pracowników. Po intensywnych miesiącach zbierania tylko RZETELNYCH wyników i obserwacjach pizzożerców w ich naturalnym środowisku orzekamy, co następuje: W Media4U pizzę jada się z miłością, co tydzień i to w specjalny dzień – PizzaDay!

Kilka faktów o PizzaDay w naszej firmie:

  • Kiedy? W każdy piątek.
    W każdy piątek ilość zamówień rośnie o ponad 30%. Najwięcej chętnych na pizzę zamawia ją między 12 a 15” – mówi Ewa Szmitka, właścicielka sieci pizzeri Fierro.
  • Ile osób? Drużyna pizzożerców w firmie to prawie 50% wszystkich pracowników!
  • Preferencje? To, co jest pewne dla wszystkich: pizza musi być z sosem! Większość wybiera pizzę na cienkim, najlepiej z kurczakiem, salami, ogórkiem i pieczarkami. Są też tacy, którzy pizzę kochają ponad wszystko i ulubionym ich rodzajem jest Pizza Każda.
  • Obalamy MITY: Pizza z ananasem to według naszych ankietowanych powód do dumy, a nie hańba na polskim narodzie.

Tradycyjne danie piątkowej kuchni Media4U jest nie tylko pokarmem dla ciała, ale też duszy, o czym mogą świadczyć wyzwalane w jej obliczu pokłady kreatywności naszych pracowników. Poniżej przykład twórczości:

Wiersz „Do pizzy”, autor anonimowy

Pizza nęci,
pizza syci,
z pizzą praca szybko zleci!
Pizzę lubią starsi oraz dzieci.

*Dane na podstawie: RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2017

Dodaj komentarz