Nowa odsłona serwisu Uni-sport.pl

Trzy e-sklepy przystosowane dla osób słabowidzących i główny serwis w nowym wydaniu – to efekt współpracy Uni Sport z Media4U. Jej celem jest zwiększenie liczby klientów i ułatwienie im zakupów.

Uni Sport Sp. z o.o. to dystrybutor specjalistycznych ubrań i sprzętu sportowego.  Od ponad 20 lat poszerza ofertę odzieży turystycznej, narciarskiej, sprzętu wspinaczkowego i snowboardowego, a także narzędzi do ratownictwa lawinowego. Od początku działalności firma związana jest ze szwajcarską marką Mammut oraz czeską Singing Rock, zaś od niedawna oferta wzbogacona została o firmę NITRO. Media4U zrealizowało dla Uni-sportu wdrożenie nowej witryny www oraz przeprowadziło optymalizację tożsamych z nią e-sklepów.

Punktem wyjścia do proponowanych zmian w serwisie były mało funkcjonalne rozwiązania, potrzeba kompleksowego odświeżenia serwisu od strony technicznej. Klient sygnalizował potrzebę zmian także pod kątem wydajności serwisu. Witryna została zoptymalizowana m.in. w warstwie frontend, co przełożyło się na wysoką wartość wskaźników Google Page Speed. Szybkość wczytywania w znacznym stopniu wpływa na poziom zadowolenia odwiedzających stronę, a także na pozycjonowanie wyników w wyszukiwarce, dlatego był to jeden z priorytetów od strony rozwiązań IT.

Projekt wdrożenia zakładał korzyści wiązane dla serwisu i dynamicznie rozwijających się platform sprzedażowych trzech prezentowanych marek. Media4U prowadzi obsługę powdrożeniową e-sklepów Mammut, Singing Rock  i NITRO – głównym założeniem było ich usprawnienie dedykowane użytkownikom niepełnosprawnym. Serwis zoptymalizowano tak, by mogły z niego korzystać osoby niedowidzące.
– Tematem zmian była tzw. “dostępność”, czyli fachowo WCAG 2.0 i udogodnienia za nią idące. Z kluczowych rozwiązań, które wprowadziliśmy, to możliwość powiększenia i pomniejszania czcionki oraz zmianę wyświetlania strony na tryb o wysokim kontraście. Dodatkowo  wprowadzone były zmiany dla osób, które posługują się czytnikami dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Piotr Danielewicz, Frontend Developer Media4U.

Dla głównego serwisu Uni-Sport.pl przygotowano indywidualną grafikę. W rezultacie powstał projekt spójnej komunikacji dla prezentowanych marek. Klient otrzymał użyteczny i w pełni responsywny serwis z dedykowaną identyfikacją wizualną spełniającą wymogi user experience, a także optymalizację platform sprzedażowych.

 

Dodaj komentarz