Łódź Business Run 2018

W pierwszą niedzielę września drużyna Media4U wzięła udział w charytatywnym biegu Łódź Business Run, którego celem była zbiórka pieniędzy dla potrzebujących. Na starcie stanęło 2500 osób w tym piątka naszych zawodników. Udało im się zająć nie tylko wysokie miejsce w sztafecie, ale przede wszystkim wesprzeć dobroczynny cel.

Poland Business Run to charytatywny bieg ulicami dziewięciu miast, który odbywa się w Polsce od 2012. Pierwszym gospodarzem biegu był Kraków. Sukcesywnie co roku dołączały do niego inne miasta, łącznie z Łodzią w 2014 roku. Oprócz Łodzi i Krakowa w biegu uczestniczy też Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Lublin i Rzeszów. Celem  i misją biegu jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi  oraz osobom zagrożonym amputacjami. Fundusze na rzecz fundacji Poland Business Run są zbierane poprzez sprzedaż pakietów startowych. W tym roku bieg odbywał się 2 września równolegle we wszystkich miastach. W Łodzi limit zapisów wynosił 2500 uczestników i został on osiągnięty bez żadnego problemu. Łączna kwota brutto zebrana z opłat startowych wyniosła 183 330 zł. W całej Polsce liczby te przedstawiają się następująco: liczba zapisanych uczestników to 23 600, a łączna suma brutta wyniosła 1 659 420 zł. Kwota ta wystarczy na pomoc aż kilkudziesięciu podopiecznym Fundacji, dzięki czemu możliwy będzie zakup specjalistycznego sprzętu czy protez dla poszkodowanych osób.

Łódzka trasa przebiegała między ulicami Żeromskiego, Żwirki, Kościuszki i  Radwańską. W biegu mogły brać udział drużyny 5 osobowe a każdy zawodnik miał do przebiegnięcia 3,8 km w sztafecie. W drużynie Media4U wystąpili Paulina Ratajczak, Karol Kowalik, Michał Świątkowski, Tomasz Bednarek i Sebastian Seraficki. Nasi pracownicy zgodnie przyznali, że do udziału w wydarzeniu zachęciła ich inicjatywa biegu. Nie każdy z naszych sportowców biega na co dzień, ale wszystkim udało się z sukcesem ukończyć sztafetę. Prowodyrem całej akcji był Sebastian, który biega na co dzień i uczestniczył już w niejednych zorganizowanych zawodach. Michał biega amatorsko, tak samo, jak Karol, który oprócz tego bierze udział w zawodach takich jak Runmageddon. Tomek również ma za sobą przeróżne starty, najczęściej na 10 km albo półmaratony. Paulina przyznała, że na co dzień trudno jej znaleźć motywację, dlatego zapisanie się na wydarzenie z wyprzedzeniem było strzałem w dziesiątkę. Zespół Media4U startował w Business Run po raz pierwszy, ale wszyscy zgodnie przyznali, że chętnie to powtórzą za rok. Nie obyło się bez przygód, już na samym początku nasz pierwszy zawodnik prawie spóźnił się na start, a ostatnia osoba w sztafecie pomyliła miejsce mety. Mimo to zespołowi udało się zająć imponujące 146 miejsce na 500 drużyn. Sami uczestnicy byli zaskoczeni, ponieważ każdemu udało się pobiec średnio o 5 minut szybciej, niż na początku zakładali. Okazuje się, że szczytny cel to nadzwyczajna motywacja. Za rok zamierzają wystartować w tym samym składzie i zawalczyć o miejsce w pierwszej setce.

 

Dodaj komentarz