CeBIT 2014

CeBIT, czyli największe na świecie targi komputerowe odbywające się co roku w Hanowerze. Najnowsze trendy, technologie i sprzęt to w dużym skrócie to, co można znaleźć w aż 14 halach targowych. Ponad 3 tysiące wystawców oraz kilkaset tysięcy odwiedzających. W tym roku mieliśmy okazję być wśród nich.


Najnowsze technologie i sprzęt

Najnowsze technologie CeBIT

Bar, gdzie przy rurach biodrami kręcą roboty sterowane za pomocą aplikacji mobilnej? Skanery 3D z możliwością wizualizacji produktu w czasie rzeczywistym i umieszczaniu go bezpośrednio na meblach? Jazda na rowerze stacjonarnym po wirtualnym mieście? Wirtualna przymierzalnia, w której ubrania wybieramy własnymi rękami na ekranie, a następnie widzimy je na sobie? To tylko mała część najnowszych technologii przedstawianych na targach CeBIT.

Cała impreza została otwarta przez robota zaprojektowanego przez firmę z tegorocznego kraju partnerskiego targów – Wielkiej Brytanii. Samsung po raz pierwszy bezpośrednio zaprezentował światu swoje najnowsze urządzenia – telefon Galaxy S5 i drugą odsłonę dotykowego smart-zegarka. To tylko dwa przykłady, ale wyliczać można by było naprawdę w nieskończoność

Przyszłość w chmurze

Rozwiązania informatyczne znajdujące się w chmurze wydają się być największym trendem z jakim można było się spotkać w Hanowerze. Koniec z instalowaniem programów z plików .exe, wyborem miejsca instalacji i zajmowaniem sobie miejsca na dysku.

Płatność (lub nie), rejestracja, logowanie i gotowe. Ogromna ilość firm przenosi swoje produkty i narzędzia do tzw. chmury. Nawet największe marki takie jak Microsoft i Adobe przedstawiają rozwiązania tego typu dla swoich największych produktów – Office i Creative Suite (teraz także Creative Cloud).

Wiąże się z tym również bezpieczeństwo naszych danych, bo nie przechowujemy ich już u siebie na dysku, który mamy tylko dla siebie (przynajmniej w teorii), tylko na serwerach mogących znajdować się tysiące kilometrów od nas. Jaką mamy więc pewność, że dostęp do naszych plików, szczególnie tych poufnych, mamy tylko i wyłącznie my i osoby, którym chcemy je udostępnić? W odpowiedzi na te pytania nadchodzą rozwiązania zabezpieczające wykorzystujące np. enkrypcję czy dedykowane bramy sieciowe.

Polskie akcenty

W roku 2013 państwem partnerskim CeBITu była Polska. Dlatego też i w tym roku mieliśmy specjalną przestrzeń wystawienniczą w jednej z hal, podzielną wyraźnie na regiony ale polskich przedsiębiorców nie zabrakło również na osobnych stoiskach. Wyróżniało się wśród nich kilka innowacyjnych pomysłów np. nowa, pięcioklawiszowa klawiatura na urządzenia mobilne, polski producent drukarek 3D czy smartphone wykorzystujący technologię ekranu e-ink.

drukarka 3d CeBIT 2014

Obecność polskich firm na wydarzeniu tej skali jest na pewno bardzo pozytywna, bo pokazuje, że nie odstajemy od zachodnich konkurentów i nie mamy się czego wstydzić. Bardzo możliwe, że również Media4U zaprezentuje swoją markę na jednej z podobnych imprez w przyszłości.

Media4U po wizycie na targach CeBIT

Chcemy, żeby oferowane przez nas produkty i rozwiązania IT były dla naszych klientów jak najlepsze i jak najnowsze. Dlatego głównym powodem naszej obecności na targach CeBIT było zapoznanie się z najnowszymi trendami na rynku internetowym.

Jako firma chcemy prezentować najwyższy możliwy poziom i pełen profesjonalizm. Wizyta na takiej imprezie jak CeBIT pozwala nam upewnić się, że jesteśmy na właściwym torze.

Już w drodze powrotnej dyskutowaliśmy o wielu pomysłach, które zrodziły się w naszych głowach podczas wizyty w Hanowerze. Pomysłach, które pozwolą nam jeszcze bardziej ulepszyć naszą współpracę z klientami. Wiedza i doświadczenie, które zdobyliśmy na pewno zaprocentują w niedalekiej przyszłości.

Dodaj komentarz