Łódzki Test Informatyków

Za nami 8 edycja Łódzkiego Testu Informatyków, czyli corocznej imprezy mającej na celu weryfikację praktycznej wiedzy informatycznej studentów trzech łódzkich uczelni: Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności. Test odbył się 20 marca 2019 roku w laboratoriach Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego a brało w nim udział łącznie 226 studentów.

Łódzki Test IT

Pytania były podzielone na kategorie i dotyczyły wiedzy z zakresu języków programowania, systemów operacyjnych, technologii informatycznych oraz programowania obiektowego. Były one analogiczne do tych, które studenci mają szansę spotkać na rozmowach rekrutacyjnych u potencjalnych pracodawców. Twórcami pytań w tym roku były firmy z branży technologii informatycznych w regionie Łódzkim: Accenture Services, Comarch, Ericsson, Exaco, Fujitsu Technology Solutions, Harman Connected Services Poland, Media4U i Transition Technology. Media4U przygotowało pytania dla studentów z kategorii OOP. – Kolejny raz bierzemy udział w teście i bardzo nas cieszy, że rozwiązuje go tak wielu studentów. To pokazuje, że większość z nich starannie planuje swoją karierę i chce weryfikować zdobytą wiedzę. Udział w teście to również bardzo duży atut podczas rekrutacji i serdecznie zachęcamy do zgłaszania się na organizowane przez nas staże i praktyki – mówi Piotr Anuszczyk, Marketing&PR Director w Media4U.

Nagrody dla studentów

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 7 maja w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej. Wyróżniono czterech zwycięzców, którzy otrzymali najlepszy wynik łączny ze wszystkich kategorii oraz dodatkowo każdy z nich wyróżnił się najlepszym wynikiem w jednej z kategorii. Tegoroczną edycję testu wygrał Paweł Gronowski z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (FTIMS) PŁ z najlepszym wynikiem w kategorii .NET. Na drugim miejscu znalazł się student tego samego wydziału – Jan Filipowicz – za najlepszy wynik w kategorii C++. Na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo Jakub Łokieć z wydziału FTIMS PŁ za najlepszy wynik w kategorii JAVA oraz Hubert Jabłoński w kategorii SQL. Dodatkowo wyróżniono 9 laureatów za wyniki w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcy testu otrzymali nagrody pieniężne a każdy z laureatów pakiet upominków przygotowanych przez organizatorów. – Studenci biorący udział w ósmej edycji Testu Informatycznego wykazali się dużą wiedzą i zaprezentowali wyższy poziom niż w poprzednich latach, mimo trudnych i skomplikowanych pytań. Jest to cenna informacja nie tylko dla pracodawców, ale również dla łódzkich uczelni, ponieważ oznacza to, że kształcą z sukcesem przyszłych specjalistów w branży. Możliwość sprawdzenia się w teście jest również ważna z punktu widzenia studentów, ponieważ mogą się oni sprawdzić w oczach swoich przyszłych pracodawców – mówi Aneta Komorowska z Biura Karier PŁ.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy a każdemu uczestnikowi życzymy sukcesów zawodowych w branży IT.

Link do strony https://www.media4u.pl/kariera/

Dodaj komentarz